Szanowni Państwo,

 

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego informujemy, że w 2020 roku nie odbędzie się kolejna edycja Lubelskich Spotkań Naukowych.

 

Zapraszamy serdecznie na konferencję w 2021 roku.

   
Program szczegółowy Wykładowcy Wykłady
Czytaj Czytaj Czytaj

mgr Natalia Kajka

Terapia metakognitywna dzieci i młodzieży z ADHD.

Dzieci, które zmagają się z objawami ADHD, mają liczne problemy z koncentracją uwagi, zapamiętywaniem czy selekcją ważnych informacji (Kołakowski, Jerzak 2016). Obserwuje się u nich niską umiejętność integracji różnych subumiejętności, które koordynują procesy nauki. Te umiejętności są określane jako metapoznanie, czyli procesy, dzięki którym człowiek potrafi programować, kontrolować i modyfikować swoje czynności zgodnie z aktualnymi bądź antycypowanymi wymogami zadania (Jodzio, 2017, s. 9). 

Celem warsztatu jest pokazanie skutecznych metod pracy z dziećmi i młodzieżą z ADHD jak również przykładów ich zastosowania w szkole i codziennym życiu. Prezentowane zestawy autorskich ćwiczeń wspomagają planowanie, ustalanie realistycznych celów, wybór priorytetów, realizację projektów na czas, samoregulacja emocji i motywacji, zapamiętywanie, czy swobodną manipulację informacjami potrzebnymi w danym momencie (Meltzer, 2014).

MIEJSCE KONFERENCJI

Lubelskie Centrum Konferencyjne
ul. Artura Grottgera 2,
20-029 Lublin

 

ORGANIZATOR

Pharma2pharma Sp. z o.o.
ul. Klaudyny 38/117
01-684 Warszawa
tel.: 22 254 86 95
www.pharma2pharma.pl
konferencje@pharma2pharma.pl