Szanowni Państwo,

 

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego informujemy, że w 2020 roku nie odbędzie się kolejna edycja Lubelskich Spotkań Naukowych.

 

Zapraszamy serdecznie na konferencję w 2021 roku.

   
Program szczegółowy Wykładowcy Wykłady
Czytaj Czytaj Czytaj

Dr Aleksandra Madejska-Soltani

Dr Aleksandra Madejska urodziła się w Polsce , uzyskała dyplom lekarza medycyny w Kijowie po czym ukończyła specjalizacje z psychiatrii na Uniwersytecie Medycznym w Lille (Francja). Dr Aleksandra Madejska mieszka oraz pracuje obecnie we Francji. Jej zadania zawodowe polegają na praktyce psychiatrycznej w Lille, Calais oraz pracy dydaktycznej na Uniwersytecie Medycznym Jules Verne w Amiens. Jest również ekspertem sadowym do spraw ubezwłasnowolnienia w Lille , Boulogne sur mer i Calais.

Dr Madejska posiada szerokie doświadczenie w dziedzinie psychiatrii klinicznej oraz w psychoterapii poznawczo-behawioralnej, terapii  krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR), EFT , PNL. Jest również gerontologiem oraz specjalistą od spraw gérontopsychiatrii i demencji. Dyplom hipnozy klinicznej wzbogacił oraz pogłębił jej bio-psycho medyczne podejście do pacjenta.

Karierę rozpoczęła pracując humanitarnie na Saharze w Maroku, prowadziła również przez dziesięć lat prywatną praktykę w mieście Fez,  po czym przeprowadziła się do Francji aby dołączyć do nowego nurtu psychiatrii która ma na celu destygmatyzację osoby z chorobami psychiatrycznymi , pomoc w powrocie do „normalnego” społecznego życia zawodowego oraz w razie potrzeby jak najszybszy dostęp do ekipy psychiatrycznej. Dr Aleksandra Madejska uczestniczy również w kształceniu przyszłych lekarzy i nowego pokolenia pielęgniarzy. Pasjonuje się podejściem holistyczny czyli globalnym, etno psychiatrycznym i transkulturowym do pacjenta wraz z jego rodziną i środowiskiem. Pogląd ten jest nieugiętym elementem oraz kluczem do najlepszej strategii terapeutycznej jak również podstawą obecnego planu służby zdrowia psychicznego we Francji oraz w Europie. Z tej racji oraz z powodów osobistych przekonań zaangażowana jest w rozwoju współpracy dydaktycznej jak również naukowo-badawczej miedzy Uniwersytetem Medycznym w Lublinie oraz Akademia Medyczna w Amiens. Ostatnio podpisane zostały kontrakty pomiędzy Instytutem Inserm w Amiens oraz Zrzeszeniem Szpitali Uniwersyteckich Pinel z Kliniką psychiatryczną w Lublinie.

Dr Madejska-Soltani uczestniczyła również w rozwoju programu Algos, obecny program VIGILANCE który ma na celu zapobieganie próbom samobójczym dzięki użyciu geolokalizacji osób które kontaktują lekarza telefonicznie  przed przystąpieniem do aktu.  Utrzymywanie stałego i regularnego kontaktu w ciągu pierwszego roku z osobami które popełniły już pierwsza próbę samobójczą i wyszły z oddziału do domu obniża znacznie procent powtórnych remisji.

MIEJSCE KONFERENCJI

Lubelskie Centrum Konferencyjne
ul. Artura Grottgera 2,
20-029 Lublin

 

ORGANIZATOR

Pharma2pharma Sp. z o.o.
ul. Klaudyny 38/117
01-684 Warszawa
tel.: 22 254 86 95
www.pharma2pharma.pl
konferencje@pharma2pharma.pl